Navigace-propojení stránek

Otázky které nejsou zahrnuty v níže uvedených fórech
Kacun

Navigace-propojení stránek

Příspěvekod Kacun » 18 kvě 2009 10:08

Kdy mám propojit stránky, ještě v projektu Wysiwyg nebo teprve až
je opublikuji do HTML. V projektu Wysiwyg totiž mi to nejde.

admin
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace-propojení stránek

Příspěvekod admin » 18 kvě 2009 13:10

Čemu říkáte propojení stránek? Pokud myslíte odkazy, tak už v projektu dáte interní web a vyberete jinou stránku.
Program WYSIWYG Web Builder k zakoupení - více zde
Česká lokalizace do programu WYSIWYG Web Builder - více zde
Upgrade programu WYSIWYG Web Builder - více zde

Mickey.nj

Příspěvekod Mickey.nj » 01 zář 2009 12:05

Pro první mé webové stránky jsem používal editor (z r.2002), kde jsem prováděl navigaci tak, že jsem prvně musel uložit či nakopírovat všechny materiály (i blbou miniaturu fotografie apod.)do složky, z něhož byl web odkázáný.Pak veškeré odkazy směřovaly tam (pochopitelně, kromě http://www.odkazů).A fugovalo to pak bez nejmenších problémů.
Nyní je příjemné, že při práci na tomto editoru si to již nakopiruje samo do image složky.Ale nyní nevím rady jak správně propojit odkaz z předem vytvořené složky ve složce celkového webu v němž je rovnou nakopírovaná tabulka např. - Žebříček MSSTmládeže.xls.
Odkaz je proveden z textu v okně "Upravit odkaz" - Odkaz na soubor, ze složky pro web viz:C:\Documents and Settings\Mickey.nj\Dokumenty\Zkušební nový web\Žebříčky,výsledky\Žebříček MSSST mládeže redukovaný.xls.

Poté jsem uložil ve WBS, dále exportoval stránku do HTML, hlavně kvůli příkazu z textu.Ve složce pro "Zkušební nový web" se objevila nová ikonka a to právě kopie tabulky "Žebříček MSST"na kterou jsem odkázal přímo do složky "Žebříčky,výsledky".
Proč si to nakopírovalo novou kopií a neposlouchá přesný odkaz, který jsem mu nadefinoval? A když si to v náhledu vyzkouším, zobrazí se v panelu adresa staženého žebříčku viz: C:\Documents and Settings\Mickey.nj\Local Settings\Temp\preview\Žebříček MSSST mládeže redukovaný.xls???
Potřebuji, aby odkazy mi fungovaly z předem nahrané složky ve kterém budou data přibývat a abych to neměl rozházané ve složce celkového webu.
Stejně tak jsem nakopíroval celou složku "starého webu" do oné složky "Zkušební nový web" a upravil jsem z tlačítka odkaz přímo na index starého webu. Opět vyňatá ikonka indexu ze složky tím pochopitelně nemůže načíst propojení stránek ze složky starého webu.Prosím o co nejrychlejší radu, již jsem nad tím strávil spoustu času, při maximální snaze.
Dělám stránky pro sportovní klub a již jsem v šibeničním termínu. Zde uvedené návody jsou velmi strohé a nepostačující k celkovému pochopení při práci s tímto editorem. Kdyby byla dostupná knižní publikace pochopitelně v češtině neváhám a určitě bych to měl již doma. Ono se to totiž špatně učí v pokusu - omyl......Děkuji a jsem s pozdravem

admin
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod admin » 02 zář 2009 08:28

jednak bych v takových souborech nepoužíval diakritiku a mezery, místo mezer použijte podtržítka.
Já to dělám tak, že všechny v tomto případě excel soubory nakopíruji do složky např. excel_soubory na FTP.
a jako cestu k tomuto souboru zadám přesnou adresu např. http://www.domena.cz/excel_soubory/excel.xls

Určitě to lze i jinak ale zatím mě tento způsob vyhovuje a tak jej používám.

Mickey.nj

Příspěvekod Mickey.nj » 02 zář 2009 09:03

Za reakci velmi děkuji! Já webové stránky dělám tak, že si to rozpracuji (celý web) do jedné složky v něm pořádek podsložkami a se vším všudy.Potom si to celé nakopiruji na Flaschku a zkouším na cizím počítači (synovo PC)jestli jsem něco nezapomněl např. špatný odkaz apod, tím jak komplexně funguje a pak teprve to nakopíruji celé do FTP (používám Total Commander).Stejně tak to můžu předvést někomu povolanému např. předsedovi oddílu pro případné námitky či cenzuru.
K čemu je potom funce "Upravit odkaz/odkaz na soubor/najít atd.? Jak potom mám předvézt funkčnost rozpracovaného webu před vydáním do světa, stejně tak ten kdo nemá ještě hosting a doménu? Kde se tedy dozvím, že to jde i jinak?

admin
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod admin » 02 zář 2009 09:17

Rozumím, já mám svojí doménu a tam všechny stránky ukládám než je dám do světa, nemusím jezdit k zákazníkovi, on to přes prohlížeš zkoukne a odsouhlasí. Pak ale logicky musím měnit ty odkazy. Ale protože toto využívám minimálně snad jen na jednom webu tak to není problém, ale zkusím na to mrknout jak by to šlo jinak.

admin
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod admin » 02 zář 2009 09:22

Ještě mě napadlo, zkuste se podívat na rozšíření "File publisher plus"

http://uloz.to/2408752/filepublisherplus.zip

Kód: Vybrat vše

This extension is an advanced version of the standard File Publisher object in WYSIWYG Web Builder. The main difference is that now you can upload complete folder structures.

The File Publisher Plus extension automatically uploads the specified files to your web site and creates the folders once you publish this page.

This object can be useful if you want to include extra files which are part of the page (like scripts or multimedia files).

Překlad translator

Kód: Vybrat vše

Toto rozšíření je rozšířená verze standardního objektu Vydavatel souboru ve WYSIWYG Web Builder. Hlavním rozdílem je, že teď si můžete nahrát kompletní strukturu složek.

Soubor Vydavatel Plus prodloužení automaticky obrázky uvedené soubory na vaše webové stránky a vytvoří složky po publikování této stránky.

Tento objekt může být užitečné, pokud chcete zahrnout další soubory, které jsou součástí stránky (jako skripty nebo multimediální soubory).

Obrázek

Mickey.nj

Příspěvekod Mickey.nj » 02 zář 2009 11:54

Za Váš drahocenný čas a rady Vám děkuji. Zkusím se na to podívat a poprat se s tím nyní, ale musím do práce, tak snad v noci či zitra ráno.....

Mickey.nj

Příspěvekod Mickey.nj » 04 zář 2009 19:35

Tak jsem stáhl a nainstaloval File Publisher Plus a zatím jsem se s ním moc neskamarádil neboť jsem téměř nepochopil jak se používá, už také kvůli nedostatku času. Ale již jsem pochopil, že pokud budu vytvářet podsložky pro různé soubory , které mi během spravování webu budou narůstat a pak nemít chaos, budu muset odkazovat soubory příkazem URL adresou jak je zde popisováno. Jinak tento WWB editor, který je ve skutečnosti generátorem to neumí. Pro ty, kteří publikují jednoduché a neměnné stránky to ani nevadí a můžou jednoduše uvádět odkazy přes WWB odkazovací formulář a to kamkoliv. Editor si ten soubor při vkládání do HTML stejně nakopíruje zároveň spolu při vkládání stránky do složky ve kterém hromadíme materiály pro web.Je ale nutné tento nakopírovaný soubor ve složce ponechat (neuklízet např. do podsložky) mohlo by to takto fungovat.
Pro větší množství souborů různých typů je dobré kvůli přehledu ve složce správcování webu, tyto soubory např. dle témata či typů rozdělit do podsložek.Tento WWB editor, ale neumí podsložky odkazem načíst, nezbývá mi tyto podložky umístit do prostoru poskytovatele webu a uvést odkazy URL adresou, když jsem tedy postupoval výše v diskuzi uvedené http://www.stolnitenistjnovyjicin.cz/sc ... bricek.xls (odkaz je smýšlený, pouze doména ve kterém je zatím starý web funguje), tedy( http:// )před doménou musí být jinak to nebude fungovat, ostatní musí být bez mezer (když tak se spodní pomlčkou) a diakritiky. Toto můžeme provádět od textu, obrázku i tlačítek přes odkazovací formulář tohoto editoru, ale přes hypertext.odkaz na daný soubor v poskytovateli webu (nutno pamatovat adresu!) Po vyzkoušení, že to takto funguje jsem se rozhodl takto nadále postupovat. Tento rozsáhlejší příspěvek ani není pro admina, jako pro ty kteří jako s tímto editorem zatím tápají jako já a když už něco pochopí nemuseli by si to nechat pro sebe. Tento WWB editor opravdu není špatný (teda až na ty odkazy) a neexistuje podrobnější návod, který by uspořil spoustu času.Již se těším až nové stránky publikuji do světa! Oproti starým je to docela solidní pokrok…..
Naposledy upravil(a) Mickey.nj dne 04 zář 2009 20:33, celkem upraveno 1 x.

admin
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod admin » 04 zář 2009 19:44

Napadlo mě ještě vytvořit ve WWB složku např. "excel" a tam mít stránky která se odkazuje na soubory xls. Ty se po generování nakopírují do složky "excel", kde budou nejen oni ale také html soubor.

Zpět na “WYSIWYG Web Builder - obecné otázky”