Úvod do základních funkcí

Návody jak program používat
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
Příspěvky: 710
Registrován: 27 úno 2009 07:23
Kontaktovat uživatele:

Úvod do základních funkcí

Příspěvekod admin » 28 úno 2009 13:14

WYSIWYG Web Builder je nástroj, který vám pomůže vybudovat nejlepší webové stránky, aniž by se museli učit HTML. Ovládání je stejné jako řada jiných programů např. Word, Excel apod. Když spustíte Web Builder, bude vypadat nějak takto:
Obrázek

Navržené stránky můžete ihned prohlédnout v předvoleném prohlížeči (IE, Opera, Firefox aj.)
Obrázek

Toolbox (nástroje)
Toolbox slouží k přidání nových objektů na plochu (workspace). Chcete-li vložit nový objekt, klikněte na položku z toolboxu a pokračujte na ploše. Tímto nový objekt vložíte na stránku. Podobným způsobem přidáte další objekty na stránku a to pouhým přetažením z toolboxu do pracovního prostoru.

Tabs (záložky)
Pokud máte otevřeno více stránek můžete použít pro přepínání mezi stránkami záložky. Chcete-li ukončit aktivní stránku stiskněte malé 'x' v pravém horním rohu na kartách pásu.

Workspace (plocha)
V centru obrazovky je plocha, kam přetahujete objekty z toolboxu.

Obrázek

Chcete-li vložit text, jednoduše vložte z toolboxu nástroj text. Nový objekt má defaultně text "Double click to edit". Tento text můžete editovat prostřednictvím panelu tools, označit a změnit velikost, typ písma, barvu písma apod.

Site Manager
Prostřednictvím Site Manageru lze spravovat strukturu vašich webových stránek.

Obrázek

Site Manager má vlastní panel nástrojů přidat, upravit nebo odstranit klon stránek. There's also a button to open the properties of the selected page. K dispozici je také tlačítko pro otevření vlastností vybrané stránky.

Na obrázku vlevo vidíte příklad struktury webové stránky. Název souboru na obrázku se nazývá 'mywebsite.wbs'. Toto jméno (volitelné) je vždy zobrazeno jako kořen stromu. Kořen může mít jednu nebo více stránek a každá stránka může mít také podřízené stránky. Z toho vyplývá, že hotový projekt je vlastně jeden soubor (např. mywebsite.wbs). Po otevření v programu Web Builder, se zobrazí struktura celého projektu, tudíž všechny stránky, které jsme vytvořili.
Hlavní stránka se často nazývá index, takže z tohoto důvodu Web Builder automaticky přidá tuto stránku do každého nového projektu.
Názvy položek ve stromu jsou skutečné názvy souborů, které budou vygenerovány ve výsledných stránkách, takže pokud jste si pojmenovali stránku s názvem "index", bude se publikovat jako index.html (popř. php, asp, htm - volitelné v page properties)

Properties (vlastnosti objektů)
Pro změnu vlastností vybraných objektů na ploše použijte "properties". Můžete také prostřednictvím "properties" upravit vlastnosti stránky. Tyto změny budou viditelné okamžitě. Lze měnit název, velikost, pozici objektu apod.

ObrázekZdroj obrázků je z wysiwygwebbuilder.com
Program WYSIWYG Web Builder k zakoupení - více zde
Česká lokalizace do programu WYSIWYG Web Builder - více zde
Upgrade programu WYSIWYG Web Builder - více zde

Zpět na “WYSIWYG Web Builder - návody”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host