Tvorba hypertextových odkazů, propojení stránek

Návody jak program používat
Uživatelský avatar
admin
Administrátor
Příspěvky: 710
Registrován: 27 úno 2009 07:23
Kontaktovat uživatele:

Tvorba hypertextových odkazů, propojení stránek

Příspěvekod admin » 05 bře 2009 12:15

Aby náš web fungoval, musíme více stránek mezi sebou propojit. K tomu slouží menu, které nám také nabízí tento program. Nejdříve si ukážeme, jak vytvořit hypertextový odkaz, který může směřovat i ven z našeho webu (odkazovat se na jiné stránky, jiných firem).

Vytvoříme si text - více zde: http://www.wysiwygwebbuilder.eu/viewtopic.php?f=23&t=10

Zvýrazněte myší text, kde chcete vložit odkaz a zvolte z menu "Insert / Link" popř zvolte klávesovou zkratku (Ctrl+K)

Obrázek

Pokud chceme vložit odkaz do obrázku stačí obrázek vložit - více zde: http://www.wysiwygwebbuilder.eu/viewtopic.php?f=23&t=11
Kliknout na obrázek 2x levým tlačítkem a zvolit možnost "Link". Zde do části URL zadat odkaz (např. html://www.wysiwygwebbuilder.eu)

Obrázek

V části link se zastavíme. Je tam možnost "Link To". Zde si můžete zvolit více možností. Pro začátek nás budou zajímat pouze některé
Web Site - Zadejte úplnou adresu URL (internetová adresa) s cílovou stránkou v URL. Externí adresy URL musí začínat "http://" jinak nebudou fungovat. Například http://www.wysiwygwebbuilder.eu.

Internal Web Page - zde v položce "Select" najdeme ve WWB stránku na kterou se má propojení odkazovat. Stránky samozřejmě musí být nejdříve vytvořené, jinak tato funkce nemá význam.

Email Address - zde vožíme email (mailto:xxxx@wysiwygwebbuilder.cz) a odkaz po kliknutí otevře emailového klienta (pokud je v PC nakonfigurován).

File - zde zvolíme soubor, který bude stáhnut po kliknutí na odkaz

V další položce Target může zvolit v jakém okně se bude odkaz otvírat, ve stejném okně prohlížeče, v jiném okně prohlížeče, v popup okně atd.

Výbornou funkcí každého odkazu je položka Style, kde můžeme definovat barvy odkazu (navštívených, nenavštívenýc). Stačí vytvořit nový styl, zvolit barvy a uložit a tento styl je nám k dispozici ve výběru style pro další odkazy.

Obrázek

Program WYSIWYG Web Builder k zakoupení - více zde
Česká lokalizace do programu WYSIWYG Web Builder - více zde
Upgrade programu WYSIWYG Web Builder - více zde

Zpět na “WYSIWYG Web Builder - návody”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host