Upload obrázků + Asset manager

Otázky ohledně publikování stránek na web
bertnov

Upload obrázků + Asset manager

Příspěvekod bertnov » 17 lis 2009 20:03

Dobrý den,
Vůbec nerozumím jakým způsobem program pracuje z obrázky a jakým způsobem je posílá na web. Mám vytvořené na svém PC dva adresáře z obrázky, první jako náhledy, druhý (se stejnými jmény) v plné velikosti. Wysiwyg mi z nějakých důvodů vytvoří vitruální adresář podle názvu projektu a přepíše cesty k původním obrázkům. Samozřejmě, když mám stejné názvy náhledy i velké obrázky, pak tyto Wysiwyg ještě přejmenuje.Určitě to má svou logiku, prosím vysvětlete mi způsob jakým Wysiwyg exportuje na web grafické prvky a k čemu je program Asset manager. Chci si vytvořit "ručně" galerii se stovkami fotek, kdy každá fotka bude mít samostatnou stránku a nějak se mi to daří jen v samotném programu a v preview. Při exportu jak na svůj disk nebo na web, ale mám smůlu, grafické prvky (jpg, giff) tam nejsou. Děkuji za pomoc.
Novosad

admin
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Upload obrázků + Asset manager

Příspěvekod admin » 17 lis 2009 23:15

Já nevím jak to popsat ale napíšu jak to používám já. U každému souboru wbs mám adresář který je pojmenován stejně jako wbs soubor. Tam mám všechny obrázky i fotky které mám v galerii, třeba tam mám adresář fotky_male a fotky_velke.
V programu vytvořím fotogalerii a vyberu si jednotlivé fotky. Po generaci to program automaticky vše vloží do složky images, tak to prostě je, samozřejmě se to dá udělat i jinak ale je to větší práce a teď to popisovat nebudu. Hold to potom ve složce images na webu není rozdělené ale to je mi jedno, k čemu.
Program WYSIWYG Web Builder k zakoupení - více zde
Česká lokalizace do programu WYSIWYG Web Builder - více zde
Upgrade programu WYSIWYG Web Builder - více zde

bertnov

Příspěvekod bertnov » 18 lis 2009 00:04

Při exportu na web či Local Publish mi program uložil jen stránky html. Adresář images jsem musel na webu vytvořit ručně a nakopírovat tam obrázky + další grafické prvky z adresáře C:\Documents and Settings\.....\Local Settings\Temp\preview\images, který si vytváří program pro náhled stránek. Trochu kostrbaté, alespoň to funguje. Jak píšeš, vytvořit adresář dle názvu projektu a tam nakopírovat všechny obrázky i s náhledy by bylo nejjednodušší, ale kdo to měl vědět? Teď jenom vyřešit export adresáře "images" na web aniž bych to musel tahat z TotalCommanderu.

admin
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod admin » 18 lis 2009 08:16

Máš při generování nastaveno - půblikování všech souborů?, nemáš tam náhodou jen html?

bertnov

Příspěvekod bertnov » 19 lis 2009 16:25

Mám nastaveno "Entire Web Site".

admin
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod admin » 20 lis 2009 07:24

To je správně a v části Files máte mít "Publish all files" - pak se publikují všechny soubory i obrázky

tom

Příspěvekod tom » 07 úno 2013 17:46

Je možné založit si i adresář např: d:/publikovat WWB 8/1/ ( může být i na C: ) s číslem pokud budete mít časem více verzí toho samého.
Potom v nabídce file, Export to HTML......... a v nabídce která se otevře New a vybrat cestu kde chcete mít kopii webovek připravených k publikaci uloženu.
Na svou doménu na webhosting už je můžete zkopírovat např. FileZillou.

Pokud budete někdy později publikovat nějakou stránku zvlášť nebo něco doplňovat nezapomenout právě na obrázky, jQuery, externí PHP apod.

Přeji mnoho úspěchů.

Účelnější však zřejmě bude postup jenž vám radí administrátor těchto stránek a je možné, že si publikaci výše popsanými kroky znesnadňuji. Tak jak to dělám já si však nosím publikované stránky v adresáři např. na flešce a mohu některé drobnosti upravovat i jinými programy.

tpilar@atlas.cz

Zpět na “WYSIWYG Web Builder - publikování stránek”